Firma Dobiáš spol, s r.o. byla založena v roce 1991.


Vyrábíme stavební prvky z betonu na plně automatické lince vibrolisováním. Mezi naše výrobky patří tenkostěnné tvárnice, ztracené bednění, stropní konstrukce, pohledové zdivo a zámková dlažba.

Použití certifikovaných materiálů je základem stavební konstrukce s dlouhou životností. Jedním ze základních a důležitých prvků v konstrukci je strop. Přesně stanovený systém konstrukce determinuje funkčnost a kvalitu prováděných prací. Firma DOBIÁŠ již 21 let vyrábí stropní systém prvotřídní kvality. Spokojenost odběratelů, stavebníků a projektantů potvrzuje kvalitu našich výrobků. Představujeme Vám tímto nejnovější výrobek naší produkce na českém trhu stavebních výrobků, jenž je výsledkem více než 50-ti letých výrobních postupů v zemích Beneluxu. Jedná se o stropní armované dutinové panely, které jsou vyráběny na automatickém strojním zařízení s roční kapacitou až 125 000 m2. Našimi zákazníky se jistě stanou odběratelé, kteří přemýšlejí o úsporách stavebních nákladů a snížení pracnosti stavby. Všichni odběratelé, ať odeberou 20 m2 nebo 10 000 m2, jsou pro nás stejně důležití.

 

www.dobias-knezmost.cz

  

Náš systém zajišťuje univerzální využití v různých sektorech stavebnictví: průmyslové a obchodní objekty, nemocnice, kanceláře, školy, bytové domy a rodinné domy. Jednoduše nás kontaktujete a stropní panely ALIDAL jsou dopraveny na Vaši stavbu nákladním autem s hydraulickým jeřábem s dosahem 18 metrů. Do 1 hodiny po příjezdu na stavbu RD máte stropní systém ALIDAL položený a připravený k zalití betonem.

Jedná se o betonové armované (ne předepjaté dříve PZD) dutinové stropní panely odpovídající EN-1168. Jsou vyráběny v šířce 60 cm a při výšce 17 cm a 21 cm pro rozpětí do 8,05 m. Únosnost standardně vyráběných panelů je 5,0 kN/m2. panely vyšší únosnosti na zakázku. Nejmenší uložení je 7 cm na zdivu z betonu a 10 - 15 cm na zdivu z cihelných a porobetonových bloků. Předností těchto panelů je nízká hmotnost a tím jedinečná možnost jejich dopravy a ukládání nákladním autem s hydraulickým jeřábem na připravené zdivo. Rychlost pokládky je zhruba 80 m2/hod. Vyrovnání panelů ze spodní strany se provede jedním podepřením uprostřed rozponu a přelitím stropu betonem C20/30 s maximální velikostí kameniva 8 mm. Stržením betonu vibrační lištou po povrchu palelů zajistí urovnání plochy, zvibrování a zkvalitnění zalití spár mezi panely. Pohledové strany panelů jsou z výroby dokonale rovné a po případném přetmelení docílíme hladkého povrchu podhledu, který stačí jen vymalovat. Pro zvýšení únosnosti a stability stropní konstrukce se doporučuje nadbetonovat panely betonem C20/30 v síle 4–5 cm s užitím kari sítí.

ALIDAL

Panely ALIDAL je možné použít ve všech stavebních konstrukcích. Při výstavbě rodinných domů, administrativních budov, bytových domů, průmyslových objektech, v železobetonových a ocelových konstrukcích.


Výhody systému ALIDAL jsou: úspora pracovníků při vlastním zhotovování stropních konstrukcí, rychlost pokládky, dokonale rovný podhled stropu a servis – dovoz od výrobce na staveniště včetně montáže.

 

Joomla templates by a4joomla